Folk Design

Folk Design

 Zalążkiem do stworzenia i funkcjonowania firmy, którą prowadzę jest moje marzenie na temat połączenia tradycji z nowoczesnością w branży odzieżowej. Stworzenie nowatorskiego stylu bazującego na dotychczasowych kanonach emblematów góralskiego folkloru - scalenia w jedno codzienności i funkcjonalności z nieskazitelnym charakterem naszego rejonu.
            Moją wizją jest wprowadzenie na rynek ubioru, który będzie nadawał się do codziennego użytku, naszpikowany „podhalańskim” designem, malowany przywiązaniem do regionu i fascynacją góralskiego życia.

            Misją natomiast jest rozpowszechnianie w Polsce i na świecie naszych walorów kulturowych i trafienie do jak najszerszego grona, wzbudzenie ciekawości i zaaplikowanie zachwytu nad strojem, który nie musi być tylko szatą dla rodowitych i urodzonych „górali”.

            Produktem finalnym, który chcę ukazać światu i oddać do użytku to linia ubioru „FOLK DESIGN” - finezyjnie zaprojektowanych i perfekcyjnie wykonanych strojów czerpiących pełnią pomysłów i inspiracji z tradycyjnych strojów góralskich. Propozycja połączenia codziennego życia z wyrafinowanym stylem folkloru Podhala. Zwalczyć monotonność i szarość poprzez kolorowe motywy. „Przemycić” to co piękne i wyraziste kulturowo, wkraść się z tym w codzienność naszego ubioru i zaszczerbić w sercach ludzi. Wykuć nowe spojrzenie na dotychczasowy strój góralski.

            Produkty takie jak:

- kierpce na obcasie,

- ręcznie wyszywane jeansy z parzenicami,

- nowoczesne płaszcze, kamizelki okraszone motywem folkowym,

- przeróżne torby i akcesoria,

- starannie wykonana biżuteria i dodatki,

- wiele, wiele innych produktów łączących w sobie jedną myśl przewodnią - jeden styl, który ma promować i wzbudzać zadowolenie i zachwyt.

              Poziom cen naszych towarów uzależniony jest od cen materiałów i dodatków zastosowanych w procesie produkcji. Poprzez selekcję nasze przedsiębiorstwo ma wpływ na ustalanie ceny detalicznej towarów.

              Kolekcje są produkowane seryjnie oraz specjalne egzemplarze wytwarzane w limitowanych nakładach; w 100% ręcznie szyte z zastosowaniem unikalnych materiałów.

              Firma „Folk Design” będzie się także w mniejszej części zajmowała świadczeniem usług takich jak:

- wykonywanie i projektowanie na indywidualne zamówienia,

- przerabianie i modyfikowanie na życzenie klientów istniejących ubiorów, które zostaną dostarczone w celu tchnięcia w nie nowego powiewu oryginalności,

- współpraca z wybranymi przedsiębiorcami, którzy zadeklarują chęć sprzedaży odzieży Folk Design,

- sprzedaż ubiorów, dodatków i biżuterii osób zaprzyjaźnionych z firmą, projektantów i przedsiębiorców - na zasadzie komisu,

organizowanie imprez i pokazów mody, które będą reklamować i promować m. in. modę, lokalne firmy, tradycyjną wytwórczość, miasto Nowy Targ i region Podhala, itp.

             Przedsiębiorstwo „Folk Design” prowadzi  działalność projektową i wytwórczą swojej linii odzieży. Tworzy renomowaną markę, która cechuje jakość wykonania i innowacyjny wygląd oraz kolorystyka, Staranny dobór materiałów i dodatków. 

organizowanie imprez i pokazów mody, które będą reklamować i promować m. in. modę, lokalne firmy, tradycyjną wytwórczość, miasto Nowy Targ i region Podhala, itp.